eko sojové a kokosové svíčky

Ručně vyrobené svíčky ze sojového či kokosového přírodního vosku, který není geneticky modifikovaný. Neobsahuje žádné živočišné složky, ani palmový či včelí vosk. Svíčky jsou veganské a cruelty-free. Sojový vosk pochází z kontrolovaného zemědělství.

Při hoření u sojových svíček nedochází ke spalování škodlivých látek (jak je tomu u parafínu). Doba hoření je o 50% delší než u konvenčních svíček.

K ovonění svíček používám éterické či esenciální oleje. Svíčky zdobím třpytky, které jsou čistě z rostlinné celulózy, takže jsou 100% rozložitelné a nezatěžují přírodu plasty.

U těchto svíček doporučuji neuhasínat dříve, než se rozpustí vosk až po okraj sklenice. Zajistíte tak svíčce rovnoměrné rozpouštění vosku. Je velmi důležité aby při prvním rozsvícení svíčky roztál vosk až po okraj nádoby - dřívko se musí dostatečně rozehřát a to chvilku trvá. Tyto svíčky jsou určené k dlouhodobému hoření. :)

Jako zdobení používám BIO bylinky, sušené květy ze zahrádky, kávu, koření, šišky z lesa apod.

Specialita těchto svíček je, že disponují dřevěnými knoty. Dřevěné knoty jsou velmi elegantní a hoří zcela specificky.

 

Nyní jsou horkou novinkou vonné sójové Vánoční svíčky s dřevěným knotem, výraznou vůní skořice a hřebíčku. Jako aranžmá jsem zvolila nasbírané šišky z Třemošnického lesa, sušené kuličky jalovce, vlastnoručně usušené pomeranče a citróny.

 

Aktuální svíčky skladem naleznete na mém eshopu. Stačí kliknout ZDE.